A Lakóotthon

A Bárka Alapítvány Fogyatékkal élők Ápoló-Gondozó célú Lakóotthonában élőknek jellemzően (néhány kivételtől eltekintve) családi kapcsolataik nincsenek, kiskorukban szüleik lemondtak róluk és végigjárták a különböző intézményi ellátási formákat mielőtt a Bárka Alapítvány közösségébe érkeztek. Alapítványunk lakóotthonában életvitelszerűen életük végéig élhetnek, saját szobával, közösséggel és kiterjesztett kapcsolatokkal rendelkeznek. Az Alapítvány fontos elve a közösségként való működés, lényege a barátság, hogy a fogyatékkal és a nélkül élő személyek együtt éljék a hétköznapokat, ünnepeket, egy családhoz hasonlóan. A Bárka Közösség több, mint csupán otthont és foglalkoztatást nyújtó szervezet, jelenlétével hirdeti, hogy a sérült ember élete érték, hogy minden egyes ember fontos. A Bárka tagjai közösséget alkotnak, melynek központjában a szellemiség jelenik meg, hogy osztozzanak a gyengeségekben, hogy az egymással megélt kapcsolatokban tudják egyre inkább elfogadni saját magukat és másokat is.

Segítők: Zsuzsi, Erika, Judit, Kata, Feri

Lakók: Anita, Csilla, Samu, Bagesz, Ferkó, Kriszti, Niki, Elvi, Olgi, Vilmos, Ildikó, Tomi

Kuratórium elnök: Dobos Márton, Kuratórium tagok: Györke Erzsébet, Hazay Tímea, Kiss Ildikó, Demeter Dénes, Kemény Péter, Andrzej Kostecki,

Bárka
Bárka Alapítvány

Jel a világban

• 2330 Dunaharaszti;
  • Mindszenty József utca 3.
  • Tel: +36-70-451-3955
  • e-mail: kozossegvezeto[at]barkaalapitvany.hu